نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری کارگاه آموزشی فنون کاربردی آموزش اثربخش در مشهد مقدس

برگزاری کارگاه آموزشی فنون کاربردی آموزش اثربخش در مشهد مقدس

کارگاه آموزشی فنون کاربردی آموزش اثربخش ویژه کارشناسان آموزش و مدیران اداری مراکز 9 تا 11/12/96 به صورت متمرکز به مدت 18 ساعت با حضور مدرسان کارگاه خانم‌ دکتر صدیقه سادات معین،‌ خانم مائده مالکی، آقایان اسماعیل مرزبان و علیرضا دهقانی در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

    با توجه به انحلال واحدهای آموزش مراکز استان‌ها، فعالیت‌های آموزشی آنها در شرایطی به مدیریت­های اداری واگذار شد که اغلب مدیران امور اداری و کارشناسان آنها با استانداردهای آموزش و بهسازی منابع انسانی آشنا نبودند. از سوی دیگر تعدد وظایف مدیران اداری در مراکز و نداشتن دانش و تجربه کافی در حوزه آموزش موجب شده در مراکز مختلف رویه‌های متفاوت و گاه متضادی در زمینه مدیریت مسائل آموزشی به کار گرفته شود. قرار داشتن در چنین شرایطی در نهایت موجب افت کیفیت و اثربخشی فعالیت‌های آموزشی، تداخل در برخی وظایف و مغفول ماندن برخی دیگر از وظایف مهم می‌شود. بر این اساس این دوره آموزشی با هدف مشخص شده قبلی طراحی و برنامه ریزی شده است.

    فراگیران در این کارگاه با مباحث آیین‌نامه و شیوه‌نامه آموزشی، استانداردهای نیازسنجی و طراحی آموزشی، فعالیت­های تیمی نیازسنجی مساله­ محور، آماده ­سازی تقویم آموزشی سالانه، اصول تکمیلی فرم طراحی و نیازسنجی، استانداردهای اجرا، استانداردهای ارزشیابی، نرم­ افزار مدیریت آموزش و آزمون­های الکترونیکی آشنا می‌شوند.