نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

راهنمای شرکت در آزمون‌های زبان فارسی، انگلیسی و عربی

 

 

 

راهنمای شرکت در آزمون‌های زبان فارسی، انگلیسی و عربی (اردیبهشت‌ماه 1396)

 ضمن آرزوی موفقیت برای همکاران محترمی که در آزمون‌های زبان فارسی، انگلیسی و عربی ثبت‌نام کرده‌اند، به‌منظور اطلاع از جزئیات برگزاری این آزمون‌ها موارد زیر به اطلاع می‌رسد:

  1. آزمون به‌صورت الکترونیک برگزار می‌شود؛ لذا همراه داشتن نام کاربری و رمز عبورِ پرونده شخصی الزامی است. ضمناً نیازی به همراه داشتن هیچ نوع ابزار نوشتاری در جلسه آزمون نیست.

 همراه داشتن تلفن همراه و تبلت (حتی به‌صورت خاموش) و هر نوع جزوه، کتاب، فلش و ساعت هوشمند در جلسه آزمون ممنوع است و در صورت مشاهده طبق مقررات عمل می‌شود.

 برای شرکت در آزمون، فقط در زمان و محلی که در زمان ثبت‌نام انتخاب کرده‌اید مراجعه کنید جابجایی ساعت و محل آزمون امکان‌پذیر نیست.

 آدرس محل‌های برگزاری آزمون‌ها در تهران به شرح زیر هستند:

  • مرکز آموزشی امام رضا (ع): جام جم، ساختمان سبز – طبقه سوم

  • برون‌مرزی: جام جم- ساختمان معاونت برون‌مرزی – طبقه همکف – سالن آموزش

  • بسیج: جام جم- میدان بسیج – پشت ساختمان بسیج – ساختمان شهید آوینی - طبقه دوم

  • معاونت فناوری و توسعه رسانه: جام جم- ساختمان شماره 3 معاونت توسعه و فناوری رسانه – طبقه همکف- لابراتوار

  1. محل برگزاری آزمون همکاران شاغل در رادیو معارف، دانشکده صداوسیمای قم و اداره کل پژوهش‌های اسلامی قم دررادیو معارف است. محل برگزاری آزمون در ادارات کل صداوسیمای مراکز، توسط امور اداری هر مرکز تعیین‌شده است.

 شرکت‌کنندگان باید 10 دقیقه قبل از ساعت شروع آزمون در محل تعیین‌شده حضورداشته باشند.

 10 دقیقه بعد از زمان شروع آزمون سیستم‌ها به‌صورت خودکار غیرفعال می‌شود و امکان فعال کردن افرادی که با تأخیر در جلسه حضور می‌یابند، وجود ندارد.

 مسئول آزمون موظف است قبل از فعال کردن سیستم‌ها با بررسی مدارک شناسایی شرکت‌کنندگان، آن‌ها را احراز هویت کند.

 در همه آزمون‌ها (فارسی، انگلیسی و عربی) برای هر شرکت‌کننده 50 سؤال در نظر گرفته‌شده و مدت پاسخ به آن‌ها 55 دقیقه است. لازم است شرکت‌کنندگان ابتدا از باز شدن همه سؤالات مطمئن شوند و سپس شروع به پاسخ دادن کنند.

 شرکت‌کنندگان باید پس از اتمام سؤالات به پرسشنامه ارزشیابی آزمون پاسخ دهند. نتیجه این ارزشیابی هیچ تأثیری در نمره آزمون آن‌ها ندارد.

 غیبت همکارانی که در آزمون ثبت‌نام کرده‌اند و در زمان مقرر انصراف خود را ثبت نکرده‌اند غیرموجه محسوب و حسب ضوابط و اطلاعیه قبلی از ثبت‌نام در آزمون بعدی محروم می‌شوند. برای موجه کردن غیبت لازم است حداکثر دو روز بعد از آزمون مستندات مربوط به دلایل غیبت خود را در تهران به اداره کل آموزش سازمان (مدیریت ارتباطات آموزشی) و در مراکز به امور اداری ارائه دهند. اداره کل آموزش سازمان پس از بررسی مستندات دریافتی، بر اساس آیین‌نامه آموزشی کارکنان سازمان در این زمینه تصمیم می­گیرد.