اخبار

« بازگشت

برگزاری کارگاه آموزشی فنون کاربردی آموزش اثربخش در مشهد مقدس

برگزاری کارگاه آموزشی فنون کاربردی آموزش اثربخش در مشهد مقدس

کارگاه آموزشی فنون کاربردی آموزش اثربخش ویژه کارشناسان آموزش و مدیران اداری مراکز 9 تا 11/12/96 به صورت متمرکز به مدت 18 ساعت با حضور مدرسان کارگاه خانم‌ دکتر صدیقه سادات معین،‌ خانم مائده مالکی، آقایان اسماعیل مرزبان و علیرضا دهقانی در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

    با توجه به انحلال واحدهای آموزش مراکز استان‌ها، فعالیت‌های آموزشی آنها در شرایطی به مدیریت­های اداری واگذار شد که اغلب مدیران امور اداری و کارشناسان آنها با استانداردهای آموزش و بهسازی منابع انسانی آشنا نبودند. از سوی دیگر تعدد وظایف مدیران اداری در مراکز و نداشتن دانش و تجربه کافی در حوزه آموزش موجب شده در مراکز مختلف رویه‌های متفاوت و گاه متضادی در زمینه مدیریت مسائل آموزشی به کار گرفته شود. قرار داشتن در چنین شرایطی در نهایت موجب افت کیفیت و اثربخشی فعالیت‌های آموزشی، تداخل در برخی وظایف و مغفول ماندن برخی دیگر از وظایف مهم می‌شود. بر این اساس این دوره آموزشی با هدف مشخص شده قبلی طراحی و برنامه ریزی شده است.

    فراگیران در این کارگاه با مباحث آیین‌نامه و شیوه‌نامه آموزشی، استانداردهای نیازسنجی و طراحی آموزشی، فعالیت­های تیمی نیازسنجی مساله­ محور، آماده ­سازی تقویم آموزشی سالانه، اصول تکمیلی فرم طراحی و نیازسنجی، استانداردهای اجرا، استانداردهای ارزشیابی، نرم­ افزار مدیریت آموزش و آزمون­های الکترونیکی آشنا می‌شوند.